تحلیل بازار سکه، طلا و دلار (دوشنبه 6 اسفندماه 1397)

در این گزارش عبدالحکیم بائی، معامله‌گر و تحلیل‌گر بازارهای مالی به تحلیل بازار سکه، طلا و دلار (دوشنبه ۶ اسفندماه 1397) پرداخته است.

تحلیل بازار طلای جهانی

در هفته گذشته قیمت در محدوده ۱۳۲۹ دلار به کار خود پایان داده بود. در هفته جاری این قیمت می‌تواند تا محدوده ۱۳۳۱ دلار افزایش یابد.
در صورتی که قیمت محدوده ۱۳۳۴ دلار را بشکند، تا ۱۳۳۷ یا ۱۳۳۹ دلار بیشتر می‌شود. ممکن است در صورتی که اخبار خاصی منتشر شود، تا ۱۳۴۲ دلار هم افزایش یابد.
اگر این افزایش قیمت‌ها رخ ندهد، انتظار کاهش قیمتی انس جهانی طلا تا محدوده ۱۳۱۷ و ۱۳۱۰ دلار داریم.
به نظر می‌رسد انس جهانی طلا تمایل دارد یک‌بار دیگر تا ۱۳۱۷ دلار حتی ۱۳۱۰ دلار، کاهش قیمتی را تجربه کند تا بتواند یک الگوی صعودی را شکل بدهد. تا وقتی قیمت در کمتر از ۱۳۳۳ دلار قرار داشته باشد، می‌توانیم منتظر این کاهش قیمتی باشیم.

[alert type=”info”]بخوانید: تحلیل بازار سکه، طلا و دلار (دوشنبه ۱۵ بهمن‌ماه ۱۳۹۷)[/alert]

تحلیل بازار دلار

قیمت دلار اکنون در محدوده ۱۳۷۳۰ تومان قرار دارد. در صورتی که قیمت بتواند محدوده ۱۳۶۵۰ تومان را به پایین بشکند، شاهد کاهش آن تا ۱۲۹۰۰ تا ۱۲۴۰۰ تومان خواهیم بود.
نگارنده معتقد است که این اتفاق می‌تواند بیفتد و قیمت تا ۱۲۴۰۰ تومان هم کاهش قیمت پیدا کند؛ به شرطی که این کاهش تا پایان هفته جاری یعنی نهایتاً تا ۱۰ اسفندماه اتفاق بیفد.

تحلیل سکه طلا

قیمت سکه طلا در لحظه نگارش این تحلیل در محدوده ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است. انتظار می‌رود قیمت تا محدوده ۴ میلیون و ۷20 هزار تومان کاهش پیدا کند. این پیش بینی تا زمانی که قیمت زیر ۴ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان باشد، معتبر خواهد بود.
محدوده قیمتی ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تا ۴ میلیون و ۷۲۰ هزار تومان محدوده حمایتی خواهد بود؛ اگر این محدوده قیمت را حمایت کند، مجدداً شاهد افزایش قیمت تا ۴ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان خواهیم بود. در صورتی که محدوده حمایتی مذکور را از دست بدهیم، احتمال کاهش قیمت تا ۴ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان را خواهیم داشت.
این تحلیل تا وقتی قیمت کمتر از ۴ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان باشد، معتبر خواهد بود.

برای اطلاع از تازه‌ترین اخبار در مورد بازارهای سکه، دلار و طلا، با دو آدرس اینستاگرام زیر همراه باشید.

آدرس اینستاگرام عبدالحکیم بائی:
www.Instagram.com/abdolhakim.baei

آدرس اینستاگرام فکر طلائی:
www.instagram.com/fekretalaee

***

بیانیه ریسک سایت فکر طلایی

تحلیل‌ها و پیش‌بینی‌های سایت فکر طلایی در مورد بازارهای مختلف، مانند بازار سکه، طلا و ارز، مثل یک شاخص به شما کمک می‌کند که با آگاهی بیشتری نوسانات قیمت و شرایط کنونی این بازارها را رصد کنید. هرچند مدیریت سایت در این زمینه خود را مبرا از اشتباه نمی‌بیند و حق خطا در محاسبه را برای خود محفوظ می‌داند.

بدین منظور مدیریت سرمایه، اطلاع از حد زیان و دانستن بهترین موقعیت‌ها برای ورود به این‌گونه بازارها ضروری است. تا زمانی که شخصاً تجربه یک معامله با شرایط واقعی را به دست نیاورده‌اید، تنها با اکتفا به اطلاعاتی که در اینجا به شما ارائه می‌دهیم، نمی‌توانید میزان ریسک‌پذیری خود را به‌طور دقیق برآورد کنید.

ازاین‌رو مدیریت سایت فکر طلایی هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال اتفاقات غیرمترقبه احتمالی برای سرمایه شما را نمی‌پذیرد.

برای اطلاع از آخرین مطالب و رویدادهای آموزشی و تحلیل‌ها، عبدالحکیم بایی را اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاه ها

One Response

دیدگاهتان را بنویسید