گزارش برگزاری سمینار سرعت‌گیرهای جاده ثروت

سمینار سرعت‌گیرهای جاده ثروت جمعه 12 مرداد 1397 از ساعت 17 الی 21 در هتل پارسیان انقلاب تهران برگزار شد. در این سمینار عبدالحکیم بائی معامله‌گر و تحلیل‌گر بازارهای مالی و علی بهرام‌پور مدرس اصول و فنون مذاکره درباره مهم‌ترین موانع رشد ثروت در افراد صحبت کردند.

آن‌چه در ادامه می‌خوانید گزارش کوتاهی از این سمینار آموزشی است.

به دنبال پول یا ارباب آن؟

در بخش‌های ابتدایی جلسه، عبدالحکیم بائی معامله‌گر و تحلیل‌گر بازارهای مالی درباره این موضوع صحبت کرد؛ کسانی که همیشه به دنبال پول می‌دوند، هرگز به آن نمی‌رسند. اما کسانی که او آن‌ها را «اربابان پول» نامید، همیشه پول را تحت کنترل خود درمی‌آورند و در واقع پول است که به دنبال آن‌ها می‌دود.

آیا شما هم معتاد پول هستید؟

عبدالحکیم بائی در ادامه به عادات بسیار بد مالی که عموم افراد جامعه با آن درگیر هستند اشاره کرد و گفت پول دقیقاً به شبیه مواد مخدر است که اگر به معتادان پول نرسد، حالت سرخوشی خود را از دست می‌دهند و مأیوس می‌شوند.

او کارمندان را مصداق بارز کسانی می‌داند که عادت دارند یک حقوق ثابت بگیرند. آن‌ها ۱۰ روز اول ماه حالت سرخوشی و شادی دارند، ده روز بعدی کمی از این سرخوشی‌شان کاسته می‌شود؛ اما 10 روز آخر ماه، به دلیل اینکه پول ندارند، مأیوس و دل‌زده می‌شوند و تا حقوق بعدی این دل‌زدگی با آن‌ها می‌ماند.

سپس در بخش بعدی سمینار، بائی درباره ویژگی‌های کلیدی افراد معتاد به پول صحبت کرد و از افراد شرکت‌کننده خواست تا در رفتارها و عادات خود دقت کنند و ببینند آیا آن‌ها هم این ویژگی‌ها را دارند و آیا افراد حاضر در جلسه هم معتاد پول هستند یا خیر؟

جالب است اغلب افراد حاضر در جلسه گفتند که دستکم سه ویژگی افراد معتاد به پول را دارند! البته آن‌ها در این سمینار قرار بود با این عادت‌ها آشنا شده و راه‌های جایگزین را بشناسند.

پول در زندگی ما چه نقشی ایفا می‌کند؟

بائی در بخش دیگری از سخنرانی خود، تلاش کرد تا یک باور مخرب اشتباه را به عموم شرکت‌کنندگان در سمینار معرفی کند و از آن‌ها بخواهد که این باور اشتباه را از ذهن خود بیرون بیندازند.

او گفت: «واقعیت این است که پول چرک کف دست نیست، قدرت در دست است! برخی افراد با استناد به توصیه بزرگانی همچون امام علی (ع)، کثیف بودن پول را توجیهی برای اعتیاد خود به پول (به معنای نرفتن به سمت پولدار شدن) می‌دانند؛ اما بد نیست بدانید که خود امام علی از ثروتمندان زمان خود بود. او تمام کمک‌هایی که به دیگران می‌کرد، نه از بیت‌المال که از ثروت شخصی خود به نیازمندان کمک می‌کرد.»

بائی نقش پول را در زندگی ما این‌گونه برشمرد:

  1. احترام می‌آورد. البته این به این معنا نیست که هرکسی پولدار است احترام بیشتری دارد. این به این معناست که کسانی که واقعاً تلاش کرده‌اند و ثروتمند شده‌اند، لایق احترام‌اند.
  2. محبت و توجه دیگران را به ارمغان می‌آورد؛
  3. موقعیت اجتماعی شمارا بهبود می‌بخشد؛
  4. اغلب مشکلات و مسائل با پول حل می‌شوند؛

 

پنج سرعت‌گیر ثروت

علی بهرام‌پور به همراه عبدالحکیم بائی، در بخش اصلی سمینار، در پنج مانع و سرعت‌گیر اصلی جاده ثروت که سرعت ما را در راه رسیدن به موفقیت می‌گیرد، به‌طور کامل صبحت کردند. ویژگی‌های آنان را بیان کردند و جهت کنار گذاشتن این سرعت‌گیرها، برای هرکدام نسخه‌ای راهکارهایی آموزش دادند. این پنج سرعت‌گیر عبارت‌اند از:

  • سرعت‌گیر اول: مصرف‌گرایی افراطی
  • سرعت‌گیر دوم: به دنبال معاملات بزرگ بودن
  • سرعت‌گیر سوم: جسمی حاضر و ذهنی غائب!
  • سرعت‌گیر چهارم: اعتیاد به فقر
  • سرعت‌گیر پنجم: ترس از دست‌دادن افراد یا موقعیت‌ها

 

اوضاع اقتصادی و وضعیت ارز و طلا

در قسمت پایانی سمینار سرعت‌گیرهای ثروت، بخش کوتاه و جذابی با هدف آشنایی حضار با وضعیت بازارهای ارز، سکه و طلا اجرا شد.

در این قسمت عبدالحکیم بائی درباره آخرین تحولات اقتصادی کشور و آن‌چه لازم است در این شرایط به آن توجه کنیم، صحبت کرد و توضیح داد که چگونه با دانستن قواعد بازی در دوران رکود، می‌توان از تبعات مخرب آن در امان بود و در مسیر رسیدن به ثروت با سرعت بیشتری حرکت کرد.

/ انتهای گزارش

برای اطلاع از آخرین مطالب و رویدادهای آموزشی و تحلیل‌ها، عبدالحکیم بایی را اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید