گزارش جلسات سیزدهم و چهاردهم دومین دوره هوش مالی

سیزدهمین و چهاردهمین جلسه از دومین دوره جامع هوش مالی

سیزدهمین و چهاردهمین جلسات دومین دوره جامع آموزش هوش مالی در روزهای پنج‌شنبه و جمعه (11 و 12 مردادماه ۱۳۹۷) برگزار شد. در این جلسه شرکت‌کنندگان در دوره اول هوش مالی به عنوان مهمان حضور داشتند.

آن‌چه در ادامه می‌خوانید گزارشی کوتاه از این جلسات آموزشی است.

تمرین و شبیه‌سازی معاملات

عبدالحکیم بائی، معامله‌گر و تحلیلگر بازارهای مالی، در جلسه سیزدهم دومین دوره هوش مالی درباره اوضاع بازار آتی سکه و محدودیت‌هایی که در حال حاضر برای این بازار در نظر گرفته شده است، صحبت کرد و راهکارهایی برای برون‌رفت از این وضعیت ارائه داد.

در بخش دیگری از صحبت‌ها، بائی به شبیه‌سازی بازارهای مالی پرداخت. با توجه به آخر هفته بودن و ممنوعیت‌هایی که بر بازارهای مالی داخلی اعمال شده بود، بیشترین تمرکز بر بازارهای مالی خارجی گذاشته شده است. اگرچه معاملات واقعی انجام نمی‌شد؛ اما معاملات دمو و بررسی روند بازار روی بازارهای مالی خارجی انجام شد.

در بخش بعدی جلسه، افراد شرکت‌کننده به چند تیم مختلف تقسیم شدند و بعد از اینکه شبیه‌سازی معاملاتی را انجام دادند، ایرادهای کاری خود را بررسی کردند و برای مرتفع‌کردن آن به دنبال پیدا کردن راه‌حل بودند.

سیزدهمین و چهاردهمین جلسه از دومین دوره جامع هوش مالی

آشنایی با اندیکاتور مک‌دی

در جلسه چهاردهم دومین دوره هوش مالی، عبدالحکیم بائی درباره مفهوم اندیکاتور مک دی صحبت کرد و از کاربردهای متنوع آن (از جمله در بازارهای آتی سکه، سهام و بازارهای داخلی و خارجی دیگر) برای شرکت‌کنندگان توضیحاتی ارائه داد.

براساس همین آموزش‌ها، شرکت‌کنندگان برای تعمیق مباحث آموزشی مجدداً معاملات شبیه‌سازی دیگری انجام دادند و به جزئیات بیشتری از آن پی بردند.

سیزدهمین و چهاردهمین جلسه از دومین دوره جامع هوش مالی

روانشناسی و نقش آن در موفقیت مالی

در ادامه جلسه چهاردهم از دومین دوره هوش مالی، خانم نگار رضوی کارشناس ارشد روانشناسی و از مدرسان این دوره درباره مباحث روانشناسی و نقش آن‌ها در موفقیت مالی صحبت کرد.

خانم رضوی در این جلسه شرح داد که وقتی انسان برای انجام کاری تصمیم می‌گیرد و اقدام می‌کند، در واقع پا در مسیری می‌گذارد که لازم است برای موفقیت در آن تلاشی همه‌جانبه داشته باشد.

به عبارتی تلاش برای یادگیری، تغییر رفتار، تغییر مسیر و غیره شروط لازم برای رسیدن به یک هدف است؛ اما هیچ‌کدام از این اقدامات به تنهایی، شرط کافی نیست و جواب نمی‌دهد.

خانم رضوی یکی از پایه‌های موفقیت در بازارهای مالی را خودشناسی و آشنایی فرد با خودش می‌داند. زیرا بسیارند افرادی که اطلاعات مالی خیلی خوبی دارند، ولی اقدام جهت خرید یا فروش را به تعویق می‌اندازند و یا تحت تاثیر برخی احساسات معامله می‌کنند.

سیزدهمین و چهاردهمین جلسه از دومین دوره جامع هوش مالی

در مسیر موفقیت…

بخش دیگری از صحبت‌های خانم رضوی درباره مسائل روانشناسی بود که در مسیر رسیدن به موفقیت افراد با آن روبرو هستند. مثلا باید فرد بررسی کند که چه افکاری می‌تواند او را به سمت موفقیت سوق دهد و چه افکاری این مسیر را دورتر می‌کند.

از طرفی دیگر خانم رضوی شرح داد که همه افراد باید بتوانند موانع ذهنی خود را در زمینه موفقیت شناسایی کرده تا نسبت به رفع آن‌ها اقدام کنند. مثلا شاید ترس و استرس بی‌جا یکی از موانع ذهنی در مسیر موفقیت یک فرد باشد.

در بخش پایانی صحبت‌های خانم رضوی، او درباره ویژگی‌های ذهنی افراد موفق صحبت کرد و این‌که ادبیات و گفتگوهای درونی و بیرونی این افراد در مقایسه با بازنده‌ها چه تفاوت‌هایی دارد.

 

/ انتهای گزارش

برای اطلاع از آخرین مطالب و رویدادهای آموزشی و تحلیل‌ها، عبدالحکیم بایی را اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید