گزارش جلسات نهم و دهم دومین دوره هوش مالی

دوره هوش مالی

نهمین و دهمین جلسه از دومین دوره جامع هوش مالی در تاریخ‌های پنج‌شنبه 7 تیر و جمعه 8 تیر 1397 در تهران برگزار شد. در ادامه با گزارشی از این جلسات با ما همراه باشید.

چگونگی هدف‌گذاری

در بخش اول جلسه نهم، علی بهرام‌پور یکی از مدرسان دوره هوش مالی درباره چگونگی هدف‌گذاری در مباحث مالی توضیحاتی را ارائه داد و در این خصوص شرکت‌کنندگان در کلاس تمریناتی را انجام دادند.

همچنین شرکت‌کنندگان مکلف شدند تا جلسه بعدی دوره هوش مالی که حدود دو هفته دیگر برگزار می‌شوند، در زمینه هدف‌گذاری فعالیت‌هایی را انجام داده و گزارش آن را به مدرسین دوره ارائه کنند. اگرچه تکالیف آن‌ها طی این مدت از طرف پشتیبان‌ها پیگیری می‌شود.

دوره هوش مالی

بررسی اوضاع و احوال بازارهای سکه، طلا و دلار

در بخش دوم جلسه نهم دومین دوره جامع هوش مالی، عبدالحکیم بائی درباره اوضاع و احوال بازارهای سکه، طلا و دلار در هفته‌های اخیر صحبت‌هایی ارائه کرد و از شرکت‌کنندگان درباره روندهای پیش‌آمده در این بازار و اتفاقات پیش رو نظرخواهی کرد.

در این جلسه بائی به شرکت‌کنندگان  توضیح داد با این‌که اوضاع بازار کشور تا سه سال آینده چندان بهبود نخواهد یافت، اما چگونه می‌توان در این شرایط با یک برنامه‌ریزی دست و حساب‌شده به سودهای مالی خوبی رسید.

در پایان هم مباحثی که در جلسات قبلی درباره تحلیل تکنیکال ارائه شد، یک بار دیگر در کلاس برای بازآموزی مرور شدند و شرکت‌کنندگان پرسش‌های خود را در این زمینه از عبدالحکیم بائی پرسیدند.

روانشناسی بازارهای مالی

در بخش اول جلسه دهم دوره جامع هوش مالی، عبدالحکیم بائی درباره روانشناسی بازار صحبت کرد. او تاکید کرد بسیاری از اتفاقاتی که در بازار می‌افتد روی عملکرد معامله‌گرها در انجام معاملات تاثیر مستقیم می‌گذارد و گاه باعث می‌شود آن‌ها تصمیم‌های نادرستی در معاملات خود بگیرند.

به همین دلیل اگر یک معامله‌گر به درستی بتواند اوضاع روانی بازارهای مالی را تجزیه و تحلیل کند، بدون‌شک می‌تواند موفقیت‌های زیادی در این بازارها به دست آورد.

دوره هوش مالی

معرفی الگوهای نمودارها

عبدالحکیم بائی در ادامه مباحث تحلیل تکنیکال پیرامون الگوهای موجود در نمودارها صحبت کرد و اینکه تحلیل‌گران چگونه می‌توانند این الگوها را تشخیص داده و از آن‌ها برای تحلیل روند بازار استفاده کنند.

باورهای ثروت‌ساز

مهمان ویژه جلسه دوم، امین القاسی‌زاده مربی بهبود فردی بود. او مستر nlp است و در این جلسه درباره باورهایی صحبت کرد که همه ما در ذهن خود می‌سازیم و روی تصمیم‌ها و عملکرد ما تاثیر مستقیم داد.

او شرح داد که همه چیز برای موفقیت و شکست در هر کاری از ذهن و باورهای ما شروع می‌شود و اگر بتوانیم باورهای خود را به درستی برنامه‌ریزی کنیم، گام اول در مسیر رسیدن به موفقیت را بسیار محکم و ماندگار برداشته‌ایم.

در پاپان جلسه و پس از اتمام صحبت‌های امین القاسی‌زاده، عبدالحکیم بائی که خود مستر nlp است به همراه شرکت‌کنندگان به اجرای تکنیک فراتر از واقعیت که یکی از تکنیک‌های nlp (برنامه‌ریزی عصبی – کلامی) است پرداختند.

دوره هوش مالی

***

درباره دوره جامع هوش مالی

در دوره جامع هوش مالی به افراد مهارت‌هایی را آموزش می‌دهیم که به کمک آن بتوانند درآمد خود را افزایش داده و از طریق سرمایه‌گذاری هدفمند در کسب و کار، درآمدهای غیرفعال ایجاد کنند. درآمدهایی که برای به دست‌آوردن آن لازم نیست، وقت و انرژی زیادی صرف کنید.

ایجاد درآمدهای غیرفعال به ما کمک می‌کند، با خیالی آسوده‌تر کسب و کارمان را توسعه دهیم و دیگر پول را از فهرست دغدغه‌های زندگی برای همیشه همیشه حذف کنیم.

برای اطلاع از آخرین مطالب و رویدادهای آموزشی و تحلیل‌ها، عبدالحکیم بایی را اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید