گزارش جلسات هفتم و هشتم دومین دوره جامع هوش مالی

هفتمین و هشتمین جلسات دومین دوره جامع هوش مالی به ترتیب در تاریخ های پنج شنبه دهم و جمعه یازدهم خرداد برگزار شد. در ادامه مطالبی که در این جلسه ارائه شد را مرور می کنیم.

ریشه رفتارهای مالی ما کجاست؟

عبدالحکیم بائی از مدرسان دوره جامع هوش مالی در بخش اول جلسه هفتم درباره روانشناسی موفقیت و رفتارهای مالی صحبت کرد. بائی اعتقاد دارد مباحث روانشناسی تقریبا روی تمام تصمیم ها و رفتارهای مالی ما تاثیرگذار است.
او در کلاس توضیح داد که آگاهی از مباحث روانشناسی موفقیت چگونه می تواند به رفتارهای مالی هر فرد مانند چگونگی افزایش درآمد، کاهش هزینه ها و یافتن روندهای مناسب سرمایه گذاری کمک کند.

در 70 روز گذشته چه گذشت؟

در بخش دیگری از جلسه هفتم دومین دوره جامع هوش مالی، عبدالحکیم بائی به شرکت کنندگان گفت که حدود 70 روز از آغاز سال می گذرد. تا به امروز چقدر از اهداف مالی که برای سال 97 تعیین کرده بودید، محقق شده است؟
بائی از شرکت کنندگان خواست برای پاسخ به این پرسش سر کلاس، وضعیت مالی خود را از ابتدای سال بررسی کرده و بازخوردهایی تاکنون گرفته اند را یادداشت کنند.
سپس بائی با بررسی این بازخوردها به شرکت کنندگان توضیح داد برای رسیدن به اهداف مالی خود در سال 97، طی ماه های آینده باید چگونه برنامه ریزی و رفتار کنند.
بائی در این خصوص به آن ها توضیح داد که باید در ادامه به سوگیری های رفتاری و واکنش های غیرعادی ضمیر ناخودآگاه خود در امور مالی توجه کنند.

برنامه ریزی ذهن برای رسیدن به موفقیت

برنامه ریزی عصبی و کلامی یا همان NLP یکی از سرفصل های اصلی دوره جامع هوش مالی است و بخش دوم جلسه هفتم این دوره به آموزش این مبحث اختصاص داشت. عبدالحکیم بائی که خود دانش آموخته مستری NLP است در ابتدای بحث، NLP و تاریخچه پیدایش آن را توضیح داد و سپس به معرفی 9 پیش فرض NLP پرداخت.
NLP به افراد کمک می کند از طریق ایجاد یک ارتباط موثر با خود، ضمیرناخودآگاه را برای رسیدن به اهداف برنامه ریزی کنند. در همین خصوص بائی سه بحث اساسی در این زمینه را به شرکت کنندگان توضیح داد:
• حباب حفاظتی (ذهنی و فیزیکی)
• همگام سازی و سه مدل آن (کلامی، غیرکلامی، ترکیبی)
• کالیبراسیون افراد و تشخیص موثر بودن ارتباطات خود

جشن تولد خردادی ها

ساعت پایانی جلسه هفتم دوره جامع خوش مالی به پرسش و پاسخ با شرکت کنندگان درباره بحث هدف گذاری مالی و مسائل ذهنی مرتبط به آن اختصاص داشت.
در پایان جلسه نیز به مناسبت تولد سه نفر از دوستان خردادی شرکت کننده در دوره، جشن کوچکی برگزار شد.

تحلیل تکنیکال و شناسایی کندل ها

جلسه هشتم دومین دوره جامع هوش مالی، جمعه 11 خرداد 97 برگزار شد و در موضوع بخش اول آن ادامه مباحث تحلیل تکنیکال بود.
در ابتدای این بخش از شرکت کنندگان خواسته شد تا نر م افزار متاتریدر که یکی از مهم ترین نرم افزارها در بحث تحلیل تکنیکال است را نصب کنند. سپس عبدالحکیم بائی مرور بر مباحث ارائه شده در جلسه قبل تحلیل تکنیکال داشت.
پس از آن درباره شناسایی کندل های بازگشتی در تحلیل تکنیکال صحبت و 6 مدل از آن ها را معرفی کرد. در حین بخث نیز مثال هایی ارائه شد و بائی از شرکت کنندگان خواست تا با توجه به نمودارها، الگوهای مربوط به کندل ها را شناسایی کنند.

حق و حقوق ما در روابط تجاری

در بخش دوم و پایانی جلسه هشتم دومین دوره جامع هوش مالی، حمید محمدی، وکیل پایه یک دادگستری و از مدرسان این دوره درباره مباحث حقوقی در مسائل مالی صحبت کرد.
در ابتدای این بخش محمدی به شرکت کنندگان درباره اصول اولیه و حاکم بر هر قراردادی به عنوان پیش نیاز ورود به مباحث مربوط به آیین تنظیم قراردادها توضیحاتی ارائه کرد.
یکی از نکات مهمی که حمید محمدی به آن اشاره کرد این است که در هر قراردادی علاوه بر خواست و نیت طرفین قرارداد، احکامی از پیش توسط قانون گذار مقرر شده است که حتی اگر طرفین قرارداد بر این احکام یا همان اصول واقف نباشند باز حکم قانون اعمال می گردد؛ و از طرفین در صورت بروز اختلاف پذیرفته نخواهد شد که از این قواعد و اصول مطلع نبودند.

حمید محمدی در بخش دیگری از صحبت های خود در جلسه هشتم دومین دوره جامع هوش مالی، به تشریح ساختار هر قرارداد پرداخت و نکاتی را درباره عنوان قرارداد، شرایط احراز سمت طرفین قرارداد و موضوع آن ارائه کرد.
او همچنین توضیح داد که در یک قرارداد تجاری چه اصولی را باید رعایت کرد تا در صورت بروز اختلاف با مشکلات حقوقی و قضایی مواجه نشویم؛ مانند شرط داوری و معایب و محاسن آن در قراردادها.

***

درباره دوره جامع هوش مالی

در دوره جامع هوش مالی به افراد مهارت هایی را آموزش می دهیم که به کمک آن بتوانند درآمد خود را افزایش داده و از طریق سرمایه گذاری هدفمند در کسب و کار، درآمدهای غیرفعال ایجاد کنند. درآمدهایی که برای به دست آوردن آن لازم نیست، وقت و انرژی زیادی صرف کنید.
ایجاد درآمدهای غیرفعال به ما کمک می کند، با خیالی آسوده تر کسب و کارمان را توسعه دهیم و دیگر پول را از فهرست دغدغه های زندگی برای همیشه همیشه حذف کنیم.

 

برای اطلاع از آخرین مطالب و رویدادهای آموزشی و تحلیل‌ها، عبدالحکیم بایی را اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید