گزارش جلسات یازدهم و دوازدهم دومین دوره هوش مالی

یازدهمین و دوازدهمین جلسه از دومین دوره جامع هوش مالی

یازدهمین و دوازدهمین جلسه از دومین دوره جامع هوش مالی در تاریخ‌های پنج‌شنبه 21 تیر و جمعه 22 تیر 1397 در تهران برگزار شد. در ادامه با گزارشی از این جلسات با ما همراه باشید.

معامله در شرایط شبیه‌سازی‌شده بازار

هر معامله‌گر قبل از ورود به بازارهای مالی باید مهارت‌ها و توانایی‌های خود را برای فعالیت در این بازارها به طور جدی محک بزند. در غیر این‌صورت به دلیل عدم آشنایی با موقعیت‌ها و شرایط پیش‌آمده، نمی‌تواند به درستی اوضاع بازار را تحلیل کرده و سپس معاملات موفقی انجام دهد.

از این رو در جلسه یازدهم دومین دوره جامع هوش مالی شرکت‌کنندگان در شرایطی کاملا شبیه‌سازی‌شده به صورت تیمی به تحلیل و معامله در بازار آتی سکه پرداختند.

آن‌ها در این شبیه‌سازی با تمامی شرایط موجود در بازار آتی سکه از نزدیک و به طور عملیاتی مواجه شده و باید برای خرید و یا فروش تحلیل‌ها و تصمیمات درستی را اتخاذ می‌کردند.

همه تیم‌ها پس از حدود 4 ساعت نفس‌گیر، از موقعیت معاملاتی خارج شدند. دستاورد اکثر تیم‌ها پس از خروج از موقعیت‌های معاملاتی سود بود و البته برخی نیز با زیان پرونده معاملاتی خود را بستند.

همه شرکت‌کنندگان از این‌که برای نخستین‌بار در یک فضای عملیاتی (و البته شبیه‌ْسازی‌شده) برای معامله در بازارهای مالی قرار گرفتند، بسیار هیجان داشتند و چنین تمرینی را تجربه بسیار جذابی برای آن‌ها بود.

یازدهمین و دوازدهمین جلسه از دومین دوره جامع هوش مالی

بررسی نتیجه عملکرد تیم‌ها

پس از پایان فعالیت شبیه‌سازی معامله در بازارهای مالی، عبدالحکیم بائی از مدرسان دوره هوش مالی به نقد و بررسی عملکرد تیم‌ها پرداخت.

او درباره عوامل موثر بر سود و زیان تیم‌ها در معاملات توضیحاتی ارائه کرد. همچنین بائی به صورت عملی موقعیت‌های شبیه‌سازی‌شده دیگری را در بازارهای مالی داخلی و خارجی ایجاد کرد و خود با انجام معامله در این شرایط به آموزش مباحث تکمیلی در این خصوص پرداخت.

در پایان این جلسه نیز همه افراد این بار به صورت انفرادی در موقعیت‌های شبیه‌سازی‌شده معاملاتی قرار گرفته و توانایی تحلیل و معامله‌گری خود را محک زدند.

یازدهمین و دوازدهمین جلسه از دومین دوره جامع هوش مالی

معرفی ابزارهای جدید تحلیل تکنیکال

در جلسه دوازدهم دومین دوره جامع هوش مالی عبدالحکیم بائی به معرفی و نحوه کار با برخی اندیکاتورها و اوسیلاتورها (که از ابزارهای تحلیل تکنیکال هستند) پرداخت.

او همچنین درباره تاثیر مباحث روانشناسی در استفاده از این ابزارها صحبت کرد. سپس هر کدام از شرکت‌کنندگان به صورت عملی با این ابزارها کار کرده و تحلیل‌های خود را درباره موقعیت‌های مختلف در بازارهای مالی ارائه دادند.

جشن تولد تیرماهی‌ها

پایان‌بخش جلسه یازدهم دومین دوره هوش مالی، برگزاری مراسم تولد دو نفر از شرکت‌کنندگان تیرماهی دوره بود.

یازدهمین و دوازدهمین جلسه از دومین دوره جامع هوش مالی

***

درباره دوره جامع هوش مالی

در دوره جامع هوش مالی به افراد مهارت‌هایی را آموزش می‌دهیم که به کمک آن بتوانند درآمد خود را افزایش داده و از طریق سرمایه‌گذاری هدفمند در کسب و کار، درآمدهای غیرفعال ایجاد کنند. درآمدهایی که برای به دست‌آوردن آن لازم نیست، وقت و انرژی زیادی صرف کنید.

ایجاد درآمدهای غیرفعال به ما کمک می‌کند، با خیالی آسوده‌تر کسب و کارمان را توسعه دهیم و دیگر پول را از فهرست دغدغه‌های زندگی برای همیشه همیشه حذف کنیم.

برای اطلاع از آخرین مطالب و رویدادهای آموزشی و تحلیل‌ها، عبدالحکیم بایی را اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید