گزارش جلسات 15 و 16 دومین دوره هوش مالی

پانزدهمین و شانزدهمین جلسات دومین دوره جامع آموزش هوش مالی در روزهای پنج‌شنبه و جمعه (5 و 6 شهریور ۱۳۹۷) برگزار شد. آن‌چه در ادامه می‌خوانید گزارشی کوتاه از این جلسات آموزشی است.

چه خبر از بازارهای مالی؟

عبدالحکیم بائی، معامله‌گر و تحلیلگر بازارهای مالی، جلسه پانزدهم دومین دوره جامع آموزش هوش مالی را با بررسی آخرین تحولات بازارهای مالی شروع کرد.

بائی در این جلسه از شرکت‌کنندگان خواست تا هر یک تحلیل خود را از روند بازارهای سکه، طلا، ارز و بورس طی یک ماه آینده ارائه کنند. پس از آن بائی به جمع‌بندی تحلیل‌های ارائه‌شده و ارائه نظرات خود پرداخت و به شرکت‌کنندگان برای سرمایه‌گذاری‌های آتی خود در بازارهای مالی مختلف توصیه‌هایی ارائه کرد.

سپس بائی درباره یکی از سهم‌های خاص و پرسود بازار بورس که در ماه گذشته درباره آن با دانشجویان صحبت کرده بود، توضیحاتی ارائه کرد. این‌که چگونه سهام بانک صادرات در مدت کوتاهی از 60 هزار تومان به حدود 110 هزار تومان رسید.

بائی پیش از این به شرکت‌کنندگان توصیه کرده بود که می‌توانند با خرید این سهم طی حدود یک ماه نزدیک به دو برابر سود به دست بیاورند.

آشنایی با اندیکاتور ایچیموکو

در ادامه مباحث آموزش تحلیل تکنیکال در جلسه پانزدهم دوره دوم هوش مالی، عبدالحکیم بائی مبحث اندیکاتور ایچیموکو را آموزش داد.

این اندیکاتور به عنوان یک تکنیک معاملاتی برای نخستین‌بار توسط یک ژاپنی به نام وایلد دلر در سال 1968 ارائه شد. ایچیموکو از جمله اندیکاتورهای کاربردی در تحلیل تکنیکال است که می‌توان از آن به عنوان یک سیستم معاملاتی نیز استفاده کرد.

در حین بررسی اندیکاتور ایچیموکو، شرکت‌کنندگان با مباحث روانشناسی و ترفندهای استفاده از آن در معاملات نیز آشنا شدند. پس از آن طی یک فرآیند شبیه‌سازی‌شده از این اندیکاتور در تحلیل اوضاع برخی بازارهای مالی بهره برده و آموزش‌های ارائه‌شده را تمرین کردند.

تمرین، تمرین، تمرین

یکی از ویژگی‌های مثبت دومین دوره هوش مالی، اضافه‌شدن بخش‌های تمرینی بیشتر به مباحث آموزش دوره بود. در همین راستا بخش زیادی از زمان جلسه شانزدهم به تمرین مباحث آموزش تحلیل تکنیکال در یک فضای کاملا واقعی و عملیاتی اختصاص داده شد.

شرکت‌کنندکان به واسطه این تمرین‌ها، آن‌هم سر کلاس و در حضور مدرسین دوره می‌توانند نقاط قوت و قابل بهبود خود را شناسایی کرده و برای ورود به بازارهای مالی بیش از پیش آماده شوند.

پس از پایان تمرین‌ها، مبحث واگرایی از مجموعه آموزش‌های تحلیل تکنیکال آموزش داده شد و در پایان درباره شرایط بازارهای مالی طی یک ماه آینده بحث و گفتگو شد.

/ انتهای گزارش

برای اطلاع از آخرین مطالب و رویدادهای آموزشی و تحلیل‌ها، عبدالحکیم بایی را اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید