گزارش سمینار خروج از بحران ۱۳۹۷

سمینار «خروج از بحران ۱۳۹۷» در روز دوشنبه، ۱۷ مهرماه ۱۳۹۷ از ساعت۱۶ تا ۲۰ در مجموعه دیپلمات تهران برگزار شد.

در این سمینار، عبدالحکیم بائی معامله‌گر و تحلیل‌گر بازارهای مالی، علی بهرام‌پور مدرس اصول و فنون مذاکره و پویا ودایع، مدرس و کارشناس زبان بدن درباره چگونگی خروج از بحران‌هایی که اخیراً در اقتصاد ایران پیش آمده، صحبت کردند.

آن‌چه در ادامه می‌خوانید گزارش کوتاهی از این سمینار آموزشی است.

ذهن و فکرتان برای مقابله با بحران آماده است؟

در بخش ابتدایی جلسه، پویا ودایع در مورد جنبه‌های روانی بحران‌های مالی صحبت کرد و شرح داد که رکودهای مالی بر ذهن افراد چه تاثیراتی می‌گذارد.

چه کتاب هایی بخوانیم؟

ودایع در ادامه دو کتاب خوب برای اینکه ذهن ثروتمندی داشته باشیم و از نظر روانی بتوانیم افکارمان را برای مقابله با بحران‌ها آماده کنیم، معرفی کرد.

نخست کتاب «ثروتمندترین مرد بابل» اثر جورج کلاسون که حاوی راهنمایی‌هایی عملی و ارزشمندی برای رفع کمبودها و مشکلات مالی است. ودایع تاکید کردد که حتی اگر این کتاب را قبلاً خوانده‌اید، مجددا آن را مطالعه کنید.

کتاب دوم «بیندیشید و ثروتمند شوید» اثر ناپلئون هیل بود که موضوع آن در مورد فلسفه چگونگی بهبود شخصی برای کسب درآمد بیشتر است و جالب است بدانید که اتفاقا در زمان «رکود بزرگ آمریکا» در سال ۱۹۳۸ نوشته شده است.

آموزش؛ مهم ترین دلیل پیشرفت اقتصادی جوامع پیشرفته

در بخش بعدی، پویا ودایع، «آموزش فردی» را یکی از مهم‌ترین دلایل پیشرفت اقتصادی یک جامعه معرفی کرد و دلایل آن را کاملاً توضیح داد.

وضعیت کنونی اقتصاد کشور و مقایسه این وضعیت با وضعیت‌های مشابه در دنیا (مثلاً بحران های ۱۹۲۹ و ۲۰۰۸ آمریکا و بحران اخیر سقوط ارزش پول ترکیه) بخش دیگری از سخنرانی‌اش را تشکیل می‌داد. او در این بخش گفت که این کشورها چگونه از پس این بحران‌ها برآمده‌ و از آن عبور کرده‌اند.

تغییر ذهنیت؛ راهی برای غلبه بر بحران‌ها

در قسمت بعدی پویا ودایع راه‌های خروج از بحران از نظر کارشناسان بزرگ اقتصادی دنیا را تشریح کرد و «تغییر ذهنیت» را مهم‌ترین پیش‌نیاز برای غلبه بر بحران کنونی ایران دانست.

در بخش انتهایی سخنرانی، ودایع ۷ نکته اساسی برای خروج از بحران شخصیت را به طور کامل بیان کرد و حاضران به صورت تیمی، در این مورد تمریناتی انجام دادند.

آیا شما هم با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می کنید؟

در قسمت دوم برنامه، علی بهرام‌پور در سخنرانی‌ خود، در مورد دلایل اصلی مشکلات مالی افراد صحبت کرد. او در این بخش، پنج ضریب هوش مالی را بیان کرد و راه‌های جدید کسب درآمد، حفاظت از پول و بودجه‌بندی پول را برای حاضرین در سمینار شرح داد.

بهرام پور در این بخش، راه‌های اهرم ساختن پول را توضیح داد و به حضار پیشنهاداتی برای ارتقا سطح دانش مالی ارائه کرد.

راه‌های جدید سرمایه‌گذاری صحیح پول

در قسمت سوم سمینار، عبدالحکیم بائی، صحبت‌های خود را از قوانین مالیاتی کمتر شنیده شده آغاز کرد. او سپس درباره با افرادی که به قول معروف «همیشه هشت‌شان گرو نه‌شان» است صحبت کرد و دلایل اصلی اینکه «چرا بدهکار می‌شویم» را شرح داد.

سیکل ادوار اقتصادی و بازارهای مالی مناسب برای سرمایه‌گذاری

عبدالحکیم بائی، رکود، بحران، رشد و رونق را چهار عنصر تشکیل دهنده یک سیکل اقتصادی دانست. او این ۴ عنصر بسیار مهم سیکل اقتصادی را با بیانی ساده شرح داد تا حضار به دیدگاه روشن‌تری از وضعیت فعلی اقتصادی کشور برسند.

بائی در بخش بعدی سخنرانی خود، نتایج ناشی از سقوط اقتصادی را بیان کرد. اما به حضار اطمینان خاطر داد که با تصمیمات هوشمندانه و آماده‌سازی خود برای این دوران، به راحتی می‌توانند از آن عبور کنند.

او سپس به معرفی بازارهای مالی پرداخت که می‌توانند بهترین مکان‌ها برای سرمایه‌گذاری باشند.

هوش مالی؛ یک سپر دفاعی نفوذناپذیر!

عبدالحکیم بائی در بخش پایانی صحبت‌ها، گفت که اگر فرض کنیم در یک جنگ تمام عیار شرکت کرده‌ایم، برای سالم‌ماندن به یک سپر محکم و نفوذناپذیر نیاز داریم. این سپر، در واقع همان «هوش مالی» است. او به تمام حضار پیشنهاد کرد که برای عبور از دوران بحرانی و رکودی و تورمی، بهترین سرمایه‌گذاری این است که هوش مالی خود را قوی کنند.

بخش پایانی سمینار به پرسش و پاسخ حضار با اساتید اختصاص یافت و سمینار حدود ساعت ۸ بعدازظهر به پایان رسید.

/ انتهای گزارش

برای اطلاع از آخرین مطالب و رویدادهای آموزشی و تحلیل‌ها، عبدالحکیم بایی را اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید