عبدالحکیم بائی

من عبدالحکیم بائی در سال 1351 در شهر زیبای بندر ترکمن به دنیا آمدم. تحصیلات دبستان و دبیرستان را در این شهر گذراندم. از آن‌جایی که از همان دوران عاشق کسب‌وکار بودم، پس از فراغت از تحصیل، سوپر مارکتی در محله‌مان تاسیس کردم و درآمد خوبی از آن کسب به دست می‌آوردم.

پدرم بسیار دوست داشتند که من ادامه تحصیل دهم. به همین دلیل به اجبار او و علی‌رغم میل باطنی‌ام سوپر مارکتم را پس از دو سال فعالیت تعطیل کرده و کنکور دادم و با رتبه 963 در دانشگاه شهید بهشتی تهران و در رشته ریاضی قبول شدم.

به دلیل عشق و علاقه به کسب‌وکار، در دوران دانشجویی بیکار نماندم و در کنار تحصیل با تدریس خصوصی ریاضی و فیزیک کسب درآمد می‌کردم. در سال آخر دانشگاه هم به پیشنهاد یکی از دوستانم به عنوان بازاریاب در یک شرکت فروش مواد شیمیایی به‌کار مشغول شدم.

در آن شرکت چنان فعال بودم که بعد از مدتی پورسانت ماهانه قراردادهای من در سال 1381 بالغ بر 2.5 میلیون تومان بود! برای مقایسه جالب است بدانید سکه تمام بهار آزادی در آن سال حدود 120 هزار تومان قیمت داشت.

عبدالحکیم بائی

 

—***—

تاسیس اولین شرکتم

در زمان دانشجویی و در حالی‌که سخت به کارهای تجاری مشغول بودم، برای نخستین‌بار در ایران کتاب‌هایی از آنتونی رابینز به زبان فارسی منتشر شد و من آن‌ها را خریدم. مطالعه کتاب‌های رابینز در ابتدای دوران جوانی، برای من بسیار هیجان‌انگیز بود و روی طرز فکر من برای رسیدن به موفقیت بسیار تاثیر گذاشت.

همین موضوع هم باعث شد تا به فکر راه‌اندازی یک کسب‌وکار برای خودم بیفتم. به همین دلیل از شرکت مواد شیمیایی که مدیر فروش آن شده بودم، استعفا دادم و یک شرکت ساختمانی تاسیس کردم.

در این شرکت فراز و فرودهای زیادی را پشت سر گذاشتم و حتی یک‌بار تا مرز ورشکستگی هم پیش رفتم. اما تجربیات به‌دست آمده از آن، پشتوانه من برای تاسیس دومین شرکت ساختمانی در سال 1384 شد. شرکتی که در آن توانستم به موفقیت‌های مالی بسیاری برسم؛ و چندین پروژه بزرگ ساختمانی را در استان گلستان اجرا کنم.

—***—

ورود به بازارهای مالی

هنوز چند ماهی از راه‌اندازی شرکت جدیدم نگذشته بود که با بازارهای بورس و سکه آشنا شدم. ورود به این بازارها برای من جذابیت خاصی داشت؛ شاید بخشی از جذابیت آن برای من، به خاطر سر و کله‌زدن با اعداد و آمار بود. زیرا احساس می‌کردم بازارهای مالی به زبان ریاضی با من حرف می‌زنند که من عاشقش بودم!

ترغیب شدم تا در این بازارها سرمایه‌گذاری کرده و درآمد کسب کنم. هرچند تجربیات نخستین سرمایه‌گذاری‌های من چندان خوشایند نبود و چندین بار کل پولم را به باد دادم.

پس سعی کردم در کلاس‌های مختلف شرکت کنم تا بتوانم با قواعد و اصول سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی آشنا شوم. در آن دوران من به نسبت سایرین مبالغ زیادی را برای شرکت در دوره‌های آموزشی مختلف می‌پرداختم. وضعیت کمی بهتر شد، منتها نتایج چندان رضایت‌بخش نبود.

عبدالحکیم بائی

 

—***—

هوش مالی چگونه به من کمک کرد؟

در سال 1391 بود که برای نخستین‌بار با مبحثی به نام «هوش مالی» آشنا شدم. پس از آن متوجه شدم که کسب درآمد از بازارهای مالی صرفا به یادگیری مباحثی مثل تحلیل تکنیکال و چنین چیزهایی وابسته نیست و باید مهارت‌ها و ویژگی‌های دیگری را نیز به دست آورد.

پس مهارت‌های ویژه‌ای را در حوزه هوش مالی یاد گرفتم که توانستند به من کمک کنند در بازارهای مالی به سودهای خوبی برسم؛ به طوری که توانستم در برخی مواقع سرمایه خودم را تا چند صد برابر افزایش دهم!

اگرچه در این روند، فراز و فرودهای خاصی را تجربه کردم؛ که در این بازارها کاملا طبیعی است. اما خوشبختانه در سال‌های اخیر در مجموع نمودار رشد سرمایه‌‌ام در بازارهای مالی همواره روندی صعودی و مثبت داشته است. به‌طوری‌که مدت کوتاهی پس از ورودم به بازارهای مالی، از تمامی مشاغل دیگرم در شرکت‌های خودم و شرکت‌های پیمانکاری دیگر کناره‌گیری کردم.

—***—

تولد سایت شخصی

در تابستان سال 95، جرقه‌های راه‌اندازی سایتی به ذهنم رسید که بتوانم از طریق آن تجربیات بیش از دو دهه فعالیت تجاری و آموخته‌های خودم را در این زمینه با دیگر به اشتراک بگذارم. نتیجه آن هم تاسیس سایتی است که هم‌اکنون در آن حضور دارید. این سایت در ابتدا با عنوان فکر طلایی بود و بعدها آن را به اسم شخصی خودم تغییر دادم.

سایتی که در آن تلاش می‌کنم تا به مخاطبان بیاموزم که چگونه می‌توانند با تقویت مهارت‌های سرمایه‌گذاری و معامله‌گری در بازارهای مالی بتوانند در مسیر رشد مالی بهتر برانند. خوشبختانه حالا خیالم راحت است آن‌چه را آموزش می‌دهم، بارها از آن طریق به درآمد رسیده‌ام و البته بارها هم شکست خورده‌ام؛ و البته این مسیر را همچنان با قدرت ادامه خواهم داد. زیرا اعتقاد دارم: «رسیدن به موفقیت حق طبیعی همه ما انسان‌هاست، و همه ما باید بتوانیم روش منحصر به خود را برای رسیدن به این حق پیدا کنیم.»

 

عبدالحکیم بائی

 

—***—

اساتیدی که از آن‌ها بسیار آموخته‌ام

یکی از مهم‌ترین افتخارات من، آموختن بی‌واسطه از اساتید بزرگی است که راه و رسم زندگی را به من یاد دادند. در اینجا به رسم سپاس و ادب از آن‌ها نام می‌برم:

عبدالحکیم بائی

 

—***—

گواهینامه‌ها و تاییدیه‌هایی که تاکنون دریافت کردم

اعتقاد دارم عمل هر کس بهترین گواهینامه و تاییدیه برای معرفی مهارت‌ها و توانایی‌های اوست. اما بعضی از مدارکی که تاکنون گرفته‌ام، به دلیل آن‌که امضای اساتید بزرگی را در پای خود دارد، برای من بسیار ارزشمند هستند که در زیر گزیده‌ای از آن‌ها را ارائه کرده‌ام:

عبدالحکیم بائی

 

—***—

ارتباط با من

اینستاگرام: @hakim_baei

واتس‌اپ پشتیبانی: 09903336400

ایمیل: info@hakimbaei.com

—***—

پیروز و ثروتمند باشید

عبدالحکیم بائی