روش استفاده از تحلیل‌های سایت حکیم بائی

ماه‌هاست در سایت حکیم بائی، به‌صورت هفتگی تحلیل‌های بازارهای طلا، سکه، دلار، انس جهانی طلا و برخی نمادهای فارکس منتشر می‌شود. در این صفحه توضیح داده‌ام که چگونه می‌توانید از تحلیل‌های منتشرشده در سایت استفاده کنید. اما در کنار مطالعه این صفحه و قبل از انجام هر معامله براساس تحلیل‌های سایت، لطفا و حتما بیانیه ریسک سایت را با دقت مطالعه کنید.

 ما تحلیل می‌کنیم یا سیگنال می‌دهیم؟

در بازارهای مالی ما با دو اصطلاح بسیار رایج روبرو هستیم؛ سیگنال و تحلیل. به همین دلیل لازم است هر معامله‌گر و سرمایه‌گذار درک صحیحی از این دو مفهوم داشته باشد.

تحلیل، جهت کلی حرکت بازار و هدف‌های قیمتی را نشان می‌دهد. اگر تحلیل‌گر قوی باشد می‌تواند هر دو جهت بازار را هم تشخیص دهد. یعنی بگوید قیمت‌ها در بازار تحت چه شرایطی روند نزولی می‌گیرند و برعکس.

اصولا کسانی‌که صرفا تحلیل‌گر هستند، درباره نحوه انجام معاملات نظر نمی‌دهند و احساسات در تحلیل‌های آن‌ها، برخلاف کسانی‌که همزمان معامله‌گر هم هستند، کمرنگ‌تر است.

در مقابل سیگنال‌دهنده به سرمایه‌گذاران به‌طور مستقیم می‌گویند چه زمانی بخرند و چه زمانی بفروشند. به‌عبارتی نقاط ورود و خروج به معاملات را با تعیین حد سود و زیان دقیقا مشخص می‌کند. درست است که هر سیگنال‌ها به یک تحلیل پشت‌گرم است، اما خروجی خیلی خلاصه‌تری دارند.

به‌همین سادگی مثلا یک سیگنال‌دهنده می‌گوید دوشنبه این هفته دلار را به قیمت X تومان بخرید و هفته آینده در قیمت Y با حد سود و زیان Z تومان بفروشید.

 

ما از چه روشی برای تحلیل بازار استفاده می‌کنیم؟

من در سایت حکیم بائی، به‌صورت هفتگی تحلیل‌هایم را از بازارهای طلا، سکه، دلار، انس جهانی و برخی نمادهای فارکس ارائه می‌کنم. این تحلیل‌ها براساس بررسی عوامل تکنیکال و فاندامنتال است و به اصطلاح هر تحلیلی‌که از من در سایت می‌خوانید، برآیندی از روش تکنوفاندامنتال است. اما برای آن‌که بتوانید از این تحلیل‌ها به‌خوبی استفاده کنید، لازم است به دو نکته مهم توجه کنید.

اول این‌که لازم است مهارت تحلیل‌خوانی را بیاموزید. یادگیری این مهارت مستلزم درک مفاهیم و اصطلاحات رایج در بازارهای مالی و برخی اطلاعات معامله‌گری است. مانند حمایت، مقاوت، حد سود و زیان و غیره. به‌عبارتی هر تحلیل یک گزارش تخصصی است و لازم است زبان تخصصی آن را بلد باشیم.

دومین نکته به ادبیات و نحوه بیان تحلیل‌گر مربوط است. یعنی باید تعدادی از تحلیل‌های هر تحلیل‌گر را مطالعه کنید تا با ادبیات او آشنا شوید و به اصطلاح زبانش را بفهمید. من از آن‌جایی که خودم یک معامله‌گر هستم، معمولا در تحلیل‌های هفتگی که در سایت منتشر می‌کنم، گاها دیده‌ام که پیشنهادات معاملاتی هم دادم و برخی کاربران این موضوع را به‌خوبی متوجه شده‌اند.

 

تحلیل‌ها برای چه معامله‌گرانی مناسب است؟

تحلیل‌هایی که در سایت منتشر می‌کنم، برای همه عزیزانی که در بازارهای طلا، سکه، دلار، انس جهانی و برخی نمادهای فارکس فعال هستند، مناسب است. اما کاربرد استفاده از این تحلیل‌ها با توجه به شرایط بازار، برای هر معامله‌گری می‌تواند متفاوت باشد.

مثلا گاهی پیش می‌آید که در یک مقطع زمانی نوسانات بازار به‌اندازه‌ای زیاد است که مثلا هدف‌های قیمتی تحلیلی که دیروز در سایت منتشر کرده‌ام، فردا دیده شده و عملا این تحلیل در صورت عدم بروزرسانی دیگر قابل استفاده نیست. بسیاری از مواقع هم پیش آمده که شرایط بازار به‌گونه‌ای بوده یک تحلیل توانسته اعتبارش را برای یک هفته و حتی 10 روز نگه دارد.

حال همه چیز به استراتژی‌ها، تایم‌فریم‌ها و حجم معاملاتی شما بستگی دارد. اما در مجموع می‌توانم بگویم تحلیل‌های هفتگی سایت برای همه فعالان بازارهایی که ذکر کردم کاربرد دارد به‌جز افرادی که اغلب معاملات آن‌ها به‌صورت روزانه یا در تایم‌فریم کوتاه چند روزه است. این عزیزان برای دسترسی به تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه بازارهایی که در آن‌ها فعال هستیم، لازم است در باشگاه پولفسرها عضو شوند.

با عضویت در این باشگاه هر روز به جدیدترین تحلیل‌ها و سیگنال‌های بازارهای طلا، سکه و دلار دسترسی دارید و علاوه بر آن می‌توانید در وبینارها و رویدادهای تخصصی با شرایط ویژه شرکت کنید و از امکان مشاوره سرمایه‌گذاری و معاملات مستقیم بهره‌مند شوید.

—***—

برای کسب اطلاعات بیشتر و عضویت در باشگاه پولفسرها، کافی است روی لینک زیر کلیک کنید:

عضویت در باشگاه پولفسرها

—***—

آیا برای سرمایه‌گذاری و معامله‌گری در بازارهای مالی به راهنمایی نیاز دارید؟

کافی است به شماره 09903336400 در واتس‌اپ یا تلگرام پیام دهید.

ارتباط با پشتیبانی

0990 333 6400

باشگاه پولفسرها

باشگاه پولفسرها عنوان یک رویداد تخصصی ماهانه است که اعضای آن طی یک برنامه یک ماهه، هر روز می‌توانند به جدیدترین تحلیل‌های روزانه بازارهای طلا، سکه و دلار دسترسی داشته باشند. علاوه بر آن شرکت در یک وبینار تخصصی و استفاده از یک جلسه مشاوره سرمایه‌گذاری از دیگر امتیازات عضویت در این باشگاه است.

 
جلسات مشاوره سرمایه گذاری

جلسات مشاوره سرمایه‌ گذاری فرصت بسیار خوبی است تا بتوانیم با مشارکت یکدیگر متناسب با میزان سرمایه، شخصیت و پروفایل سرمایه‌گذاری شما، بهترین ایده‌ها و روش‌ها را برای سرمایه‌گذاری‌های شما بیابیم. همچنین در این جلسات معامله‌گران بازارهای مالی می‌توانند سیستم‌های معاملاتی خود را بهبود بخشیده یا سهم‌ها و بازارهای مناسبی را برای معامله و فعالیت بیابند.

لینک های مهم