پیش بینی قیمت سکه

حکیم بائی هستم، تحلیل‌گر و معامله‌گر بازارهای مالی و جمعه هر هفته و پیش از شروع هفته کاری معاملاتی در این صفحه، تحلیلم را از پیش بینی قیمت سکه در هفته آینده منتشر می‌کنم و شما می‌توانید از این طریق به لینک‌های هر تحلیل دسترسی داشته باشید. تحلیل‌ها و پیش‌بینی‌های زیر مانند یک شاخص به شما کمک می‌کنند که با آگاهی بیشتری نوسانات قیمت و شرایط کنونی بازار دلار را رصد کنید.

.:: جدیدترین پیش بینی قیمت سکه ::.

موارد استفاده از پیش بینی قیمت سکه

تحلیل‌ها و پیش‌بینی‌های من از نوسانات قیمت سکه، شامل سکه تمام بهار آزادی طرح جدید (ضرب سال 1386) است. همچنین این پیش‌بینی‌ها برای خرید و فروش سکه‌های طلای بانکی و بورسی هم کاربرد دارند. ولی چون ساعات معاملاتی این سکه‌ها (که از نوع تمام بهار آزادی طرح جدید است) متفاوت است، قلق‌های معاملاتی مخصوص خود را دارند.

تحلیل‌های منتشرشده در سایت حکیم بائی از پیش‌ بینی قیمت سکه، شامل سایر مشتقات سکه اعم از نیم‌سکه، ربع‌سکه، یک‌گرمی، انواع سکه‌های پارسیان و غیره نمی‌شود. معمولا این سکه‌ها به دلیل حباب قیمتی زیادی که دارند برای سرمایه‌گذاری و معامله‌گری توصیه نمی‌شوند و بهتر است اگر به پس‌انداز و سرمایه‌گذاری بلندمدت در زمینه طلا و سکه علاقه‌مند هستید و نقدینگی شما کفاف خرید سکه‌ تمام بهار آزادی را نمی‌دهد، به‌سراغ خرید طلای دست‌دوم بروید.

عوامل موثر بر پیش بینی قیمت سکه

نوسانات قیمت سکه به‌طور مستقیم تحت تاثیر شرایط عمومی بازار طلای ایران است. البته عامل حباب قیمت در معاملات سکه، در مقایسه با طلای آبشده، بر نوسانات قیمت آن تاثیر بیشتری می‌گذارد. از همین رو به‌طور خلاصه در اینجا مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر نوسانات بازار طلای ایران را شرح می‌دهم:

  • نوسانات انس جهانی طلا؛ تغییرات قیمت طلا در ایران بسیار متاثر از نوسانات قیمت آن در بازار جهانی است. از طرفی نوسانات قیمت دلار تهران هم روی قیمت خرید و فروش سکه تاثیر می‌گذارد. اصولا قیمت سکه طلای تمام بهار آزادی حاصلضرب قیمت انس جهانی طلا و دلار تهران تقسیم بر 4.2493 است.
  • حباب قیمت؛ در بازار ایران اختلاف قیمت بین طلای ایران با قیمت انس جهانی طلا، یک حباب قیمتی می‌سازد. این موضوع با شدت بیشتری در سکه طلا دیده می‌شود.
  • میزان عرضه و تقاضا؛ در هر بازاری میزان عرضه و تقاضا روی قیمت‌ها تاثیر می‌گذارد. بازار سکه طلا نیز از این قاعده مستثنی نیست.
  • تحولات سیاسی و اجتماعی؛ تصمیمات کلان پولی و بانکی به همراه رویدادها و اتفاقات سیاسی و اجتماعی در کشور و حتی منطقه، از مهم‌ترین عوامل فاندامنتال تاثیرگذار در بازار خرید و فروش سکه است.

—***—

پیش بینی قیمت سکه در تایم‌فریم‌های روزانه

من هر هفته به‌صورت رایگان تحلیل‌های هفتگی‌ام را از پیش بینی قیمت سکه در سایت منتشر می‌کنم. اگر جز سرمایه‌گذاران و معامله‌گرانی هستید که با هدف سرمایه‌گذاری بلندمدت و البته کم‌ریسک وارد این بازارها شده و تعدد معاملاتی محدودی دارید، دنبال‌کردن این تحلیل‌ها می‌تواند دید شفاف‌تری از روند بازار در  اختیار شما قرار دهد.

اما اگر حجم سرمایه شما در بازار سکه حداقل به میزان خرید 5 سکه تمام بهار آزادی است و تمایل دارید سود بیشتری در این بازار بدست بیاورید، لازم است تعداد معاملات‌تان را افزایش داده و حتی در تایم‌فریم‌های روزانه انجام دهید. البته این روش میزان ریسک را افزایش خواهد داد و شما به تحلیل‌های روزانه از نوسانات قیمت طلا نیاز دارید. 

به همین دلیل ما امکانی را برای شما ایجاد کرده‌ایم که با عضویت در باشگاه پولفسرها بتوانید علاوه بر دسترسی به تحلیل‌های روزانه بازارهای طلا، سکه و دلار، از خدمات مشاوره و معاملات مستقیم در این بازارها بهره‌مند شوید.

برای آشنایی با شرایط عضویت در باشگاه پولفسرها کافی است به شماره 09903336400 در واتس‌اپ یا تلگرام پیام دهید تا تیم پشتیبانی کاملا شما را راهنمایی کنند.

همچنین اگر برای طراحی سبد سرمایه‌گذاری‌تان و بهبود سیستم‌های معاملاتی خود در بازارهای طلا، سکه، دلار، فارکس و بازار سهام داخلی به مشاوره نیاز دارید، می‌توانید از خدمات مشاوره سرمایه‌گذاری مجموعه ما استفاده کنید.

—***—

پیشنهاد مطالعه

اگر علاقه‌مند هستید درباره روش‌های سرمایه ‌گذاری در طلا، اطلاعات بیشتری به‌دست بیاورید، پیشنهاد می‌کنم مقالات زیر را مطالعه کنید:

ارتباط با پشتیبانی

0990 333 6400

باشگاه پولفسرها

باشگاه پولفسرها عنوان یک رویداد تخصصی ماهانه است که اعضای آن طی یک برنامه یک ماهه، هر روز می‌توانند به جدیدترین تحلیل‌های روزانه بازارهای طلا، سکه و دلار دسترسی داشته باشند. علاوه بر آن شرکت در یک وبینار تخصصی و استفاده از یک جلسه مشاوره سرمایه‌گذاری از دیگر امتیازات عضویت در این باشگاه است.

 
جلسات مشاوره سرمایه گذاری

جلسات مشاوره سرمایه‌ گذاری فرصت بسیار خوبی است تا بتوانیم با مشارکت یکدیگر متناسب با میزان سرمایه، شخصیت و پروفایل سرمایه‌گذاری شما، بهترین ایده‌ها و روش‌ها را برای سرمایه‌گذاری‌های شما بیابیم. همچنین در این جلسات معامله‌گران بازارهای مالی می‌توانند سیستم‌های معاملاتی خود را بهبود بخشیده یا سهم‌ها و بازارهای مناسبی را برای معامله و فعالیت بیابند.

لینک های مهم